Okresní kolo Mc Donalds ´ Cup – kategorie 4. a 5. ročníky

Ve středu 24. 4. 2019 se konalo v Jičíně okresní kolo Mc Donald´s Cup.

Starší žáci 4. a 5. tříd byli rozlosování ve skupině B.

V této kategorii nastoupili za naši školu:

Jakub Kazda, Vojta Kazda, Matouš Berný z 5. B, Michal Kubišta, Kristián Král, Matěj Lukáš, Jan Opravil z 5. A, Ondřej Etrych z 5.C, Kristián Rojík, Adam Římal ze 4.B a Filip Smolík ze 4.C

V 10.15 v prvním zápase jsme se potkali se ZŠ L. Bělohrad. Nad tímto týmem jsme vyhráli 3:0. Dva góly dal Vojta Kazda a jeden Kristián Rojík.

V 11.15 jsme hráli s dalším soupeřem dle rozlosování, což byla ZŠ Hořice - Daliborka. V tomto utkání jsme měli hodně šancí, ale do branky padl pouze jeden gól. Ten dal Matěj Lukáš.

Vyhráli jsme 1:0 a zároveň jsme také vyhráli skupinu.

Do semifinále v 12.20 jsme nastoupili proti ZŠ Nová Paka, která byla druhá ve skupině.

V prvním poločase jsme střelili pouze dva góly, které dal Filip Smolík a Adam Římal.

Ve druhém poločase se chlapci rozjeli a soupeři nasázeli ještě osm gólů. Čtyři góly dal Vojta Kazda, jeden Jakub Kazda, jeden Filip Smolík, jeden Adam Římal a jeden Ondřej Etrych.

Vyhráli jsme 10:0. Byla to nádhera, skvělá pastva pro oči.

Posledním zápasem pro nás bylo finále. Naším soupeřem byla opět ZŠ Hořice - Daliborka, které jsme nastříleli dva góly. Jeden opět Vojta Kazda a druhý Adam Římal. Vyhráli jsme 2:0 a tímto jsme získali pohár za první místo.

Výborný brankář Matouš Berný nepustil ani jeden gól.

Vojta Kazda dostal cenu za nejvíce nastřílených gólů. Bylo jich sedm.

Domů si všichni odnesli medaili a pohár za 1. místo v okrese.

Naši chlapci postupují do krajského kola, které se bude konat v Jičíně 16. 5. 2019.

Věříme, že i v kraji vybojují prvenství.

Všichni hráli skvěle a ukázněně. Zaslouží si pochvalu za příkladnou reprezentaci naší školy.