ZÁKLADNÍ ŠKOLA, JIČÍN, HUSOVA 170

 • obr16.jpg
 • obr10.jpg
 • obr12.jpg
 • obr13.jpg
 • obr14.jpg
 • obr17.jpg
 • obr15.jpg
 • obr11.jpg

skolanew

skolaold

 • 77.jpg
 • 70.jpg
 • 74.jpg
 • 73.jpg
 • 76.jpg
 • 72.jpg
 • 75.jpg
 • 71.jpg

Kontakty

Základní škola, Jičín,
Husova 170
506 01  Jičín

Telefon: 493 532 405
Mobilní telefon: 731 124 475


IČO: 70886849


web: www.2zsjc.cz
email: skola@2zsjc.cz


datová schránka: ucdmm5r

 

Pověřenec pro ochranu osobních údajů:

Mgr. Martin Hlava
Tel.: 493 545 110

Týdeníky

5.6.2014 Dravci

 

Firma Zayferus,která se zabývá výcvikem dravců,uspořádala pro děti program o tom,k čemu jsou dravci stvořeni.Žáci tak viděli některé dravce při lovu a dozvěděli se, čím je který dravec zajímavý. Celý program děti nadchl.

 

 

23.5.2014 Beseda se spisovatelem Milošem Kratochvílem

 

Na zahradě městské knihovny jsme strávili příjemné chvíle s panem spisovatelem Milošem Kratochvílem. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z jeho spisovatelské činnosti i z jeho života.

 

Poslechli jsme si ukázku knihy, kterou pan spisovatel právě tvoří.

 

Na záměr pan Miloš Kratochvíl napsal dětem věnování do knihy nebo do pracovního listu, který jsme vytvořili k jeho knize.

Děkujeme za příjemné setkání.

 

 

20.5.2014 Beseda

 

Naše pozvání přijal pan Mgr. Radek Bohuňovský,který nám velmi poutavě vyprávěl o potápění se žraloky v Tichém oceánu,o potápění k největšímu vraku lodi na Vanuata a o slézání sopky.Všichni se těšíme na další setkání s tímto cestovatelem.A děkujeme za nádherný zážitek.

DSCN1551

 

 

19.5.2014 Pěnčín

Na školní výlet jsme vyrazili do Pěnčína, kde jsme navštívili kombinovanou prohlídku sklářských a  zemědělských provozů. Shlédli jsme ucelený proces výroby perlí a vyzkoušeli si lepení skleněných střípků na šablony v korálkové dílně. V druhé části jsme shlédli video o zvířatech, o zpracování mléka a o výrobě sýrů spojené s ochutnávkou. Následně jsme navštívili výběhy se zvířaty. Vyhlídkový vláček nás pak odvezl do obce Krásná, kde jsme si prohlédli kostel, Kittlův dům a další památky. Z výletu jsme byli všichni nadšení.

DSCN1506

DSCN1522

 

 

Čarodějnice-30.4.2014

 

Jako každým rokem jsme s dětmi oslavili tento den čarodějnickým rejem spojeným s opékáním buřtů na Zebíně.

 

DSCN1181

DSCN1212

8.4.2014 VELIKONOČNÍ DÍLNY

Protože se blíží velikonoční svátky, sešli se ve škole rodiče s dětmi, aby si společně vytvořili hezké velikonoční dekorace. Nazdobili si perníčky ve tvaru krasliček, kohoutků a kuřátek,, vyrobili si košíčky na vajíčka, ozdobný talíř a nakreslili obrázky s jarní tematikou. Všichni se těšíme na další podobné setkání.

P4080018 
P4080020

Staré Hrady - 25.3.2014

Tento den se děti vypravily na prohlídku pohádkového hradu a zámku Staré Hrady, kde se nechaly unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Hradem je od sklepa po půdu provedla hodná čarodějnice, která dětem ukázala skřítky, draky, čerty a další prapodivné bytosti s ještě prapodivnějšími jmény. Také naučila děti létat  na koštěti a nabídla jim pytel pekelně dobrých sladkostí. Všechny děti výlet nadchl a přivezly si z něj spoustu zážitků.  

P3250006

P3250105

 

 

Duhová pohádka 21. 2. 2014
Činoherní pohádka s loutkami pro děti o tom, jak sluníčko udělalo barvy, a měsíc si vytrucoval hvězdičky, jak vznikla kuřata a po nich slepice, a potom i všechna další zvířata. A hlavně, jak vznikl soucit, ochrana a péče a snaha udělat svět hezčím, což je moc dobře, protože jinak by tu nikdo nebyl rád…
Představení vzniklo podle literárního textu spisovatelky Daniely Fischerové a je provázeno řadou písniček. Herci hrají v profesionální výpravě Aničky Krtičkové, provázeni hudební nahrávkou autora hudby Richarda Mlynáře.
Režie a dramaturgie: Mgr. Kamil Koula
Pohádka se hrála v naší tělocvičně a děti byly v bezprostředním a přímém kontaktu s herci. Byly nadšené, protože se na části příběhu podílely
:o)
.

Kanysterapie

Dne 17.2. 2014 navštívila naši třídu paní Kvapilová s pejsky z organizace Psí srdce.

 

Seznámila děti zábavnou formou s metodou kanysterapie, kterou lze využít u tělesně nebo mentálně postižených, starých, ale i zdravých lidí. Do povídání zapojila i co pejsci jedí, v jakých profesích je pes využíván,jaké jsou se psy sporty a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze psího světa.

 

Dětem předvedla ukázky výcviku psů formou drobných her, do kterých byly děti zapojeny.

 

Tato návštěva nás příjemně obohatila.

viz. fotogalerie

Snímek 002 

 

 

Vánoční besídka – 20. 12. 2013

Děti se na besídku moc těšily. Zazpívaly si koledy, rozdaly dárečky, zatancovaly si, ochutnávaly cukroví a povídaly si o vánočních zvycích. S přáním všeho krásného jsme se rozloučili s rokem 2013.

 

Knihovna 19.12.2013

Tento den jsme si do knihovny přišli pro vánoční náladu.Paní knihovnice připravila pro děti poutavý příběh Dary tří králů,humoristickou povídku se sociálním podtextem zakončenou šťastnou pointou z knihy Vánoční kniha.Všichni se těšíme na další návštěvu knihovny.
Snímek 005

 

Divadlo 18.12.2013

 

Velmi rádi jsme přijali pozvání na malé představení Emile,Emile..,které sehrály děti z dramatického kroužku K-klubu Jičín.K dramatizaci byla vybrána kniha Ericha Kastnera Emil a detektivové.Představení nás zaujalo a všem se moc líbilo.
Emil

 

Podzimní a vánoční dílny - 6.11.2013 a 11.12.2013 Již poněkolikáté jsme absolvovali s dětmi tvořivé dílny v K-klubu. Opět jsme byli velmi spokojeni. Vzhledem k tomu, že si děti z dílen odnášejí dárečky, které si samy vyrobily, těší se tyto dílničky velké oblibě. Letos jsme si vyrobili na podzim "placky" s obrázky a ve vánoční dílně dekoraci z chvojí. Děkujeme tímto pracovníkům K-klubu za velmi dobrou organizaci a milý přístup.

 

Snímek 002 

 

Superstar

Třída 3.B uspořádala 2.12. třídní soutěž Superstar. Všech jedenáct soutěžících předvedlo skvělý výkon a zaslouží si pochvalu za vzornou přípravu na tuto soutěž.

viz. fotogalerie 

Snímek 042 
 

Plavecký výcvik

 

Plavecký výcvik proběhl během podzimních měsíců v aquacentru Jičín. Výcvik byl veden zábavnou formou a tak děti zaujal. Zdokonalily se v různých plaveckých stylech a většina žáků již umí dobře plavat. Všichni byli odměněni krásnými diplomy.

  

Knihovna - 4.12.2013

 

Dne 4.12.2013 jsme se zúčastnili besedy o knize Kluk a pes se spisovatelkou Ivonou Březinovou, která dětem poutavě vyprávěla o tom, jak kniha vznikala a odpověděla na všechny dotazy dětí. Knihu jsme si před besedou ve škole přečetli a vytvořili si svoji vlastní "knihu" s obrázky, kterou paní spisovatelka podepsala.
Snímek 003

 

 

Mikuláš - 5.12.2013

 

Jako každý rok, tak i letos, navštívil naši třídu Mikuláš v doprovodu andělů a čertíků. Děti si pro ně připravily kratičký program složený z "čertovských" básniček a písniček. Všichni za to byli obdarováni sladkostmi.

 

 

Exkurze - skanzen Přerov nad Labem

Za krásného zimního počasí navštívíla třída 3.B vánoční skanzen s dílnami v Přerově nad Labem a projela se na parníku po Labi, kde děti čekalo překvapení v podobě čertíka, který je obdaroval sladkostmi.

viz. fotogalerie

Snímek 085

 

Netradiční výuka v přírodě na Pardubických chatách v Příchovicích

Ve dnech 15. 9. - 20. 9. 2013 se žáci 3. A a 3.B ZŠ Husova zúčastnili netradiční výuky v krásném prostředí Jizerských hor. Hlavním cílem byl zotavovací pobyt ve zdravotně příznivém prostředí, stmelení kolektivu, poznávání přírody a sama sebe. Během pobytu žáci navštívili Bozkovské jeskyně, sklárny, muzeum a vodopády v Harrachově a rozhlednu Štěpánku. Zpestření jim přinesla návštěva pána hor Krakonoše, kouzelníka Aleše a mistra republiky na trialové motorce pana Pavla Baláše. Samozřejmostí byly vycházky do lesa, hry s přírodninami, sportovní vyžití.

Ve volných chvílích si děti zapsaly své zážitky do deníku, kreslily, zpívaly a zatancovaly si na diskotéce.

Z tohoto pobytu si všichni odvezli spoustu zajímavých a příjemných zážitků.
Snímek 288